Plzeň zvýšila náskok, Kozáčik: Nič nie je rozhodnuté

Plzeň vyhrala šláger, Sparta stráca už šesť bodov.

V šlágri 27. kola českej futbalovej ligy triumfoval líder z Viktorie Plzeň na ihrisku svojho prenasledovateľa Sparty Praha 2:0. Po bezgólovej úvodnej 45-minútovke udreli hostia prvýkrát v 52. minúte zásluhou Jana Holendu a tri body onedlho poistil Roman Hubník. Sparte sa tak po sobote vzdialil sen o obhajobe titulu, na Plzeň stráca tri kolá pred koncom už šesť bodov.

Dôležitým hráčom hostí pri výhre bol slovenský brankár Matúš Kozáčik, ktorý svoj tím niekoľkokrát podržal. Najmä v prvom polčase predviedol dva skvelé zákroky, keď vychytal Brabca a Krejčího. "Boli to dôležité zákroky, keby sme dostali gól, vyzeralo by to úplne inak. Až na tieto šance sme to zvládli dobre," povedal Kozáčik pre klubový web. Plzeň je blízko titulu, ktorý môže oslavovať už v najbližšom domácom zápase s Jihlavou. "Nič nie je rozhodnuté, všetko sa dá stratiť a my musíme zostať stopercentne pripravení. Zápas s Jihlavou nebude vôbec jednoduchý," dodal slovenský gólman.

Zdroje informácií: TASR, fcviktoria.cz