Trenčín má pohár, penaltovým hrdinom Šemrinec

Fantastické finále Slovnaft cupu rozhodli až penalty.

Finále SLOVNAFT CUP 2015, NTC Poprad

AS Trenčín - FK Senica 2:2 pp (1:1), 3:2 na penalty

Góly: 36. Rabiu. 110. van Kessel - 4. Čogley (vl.), 114. Kalabiška. ŽK: Lobotka, Rundič - Dolný, Majtán, Opiela. Rozhodoval: Richard TRUTZ, 3 473 divákov

Rozstrel: Majtán nedal, van Kessel nedal, Hlohovský 0:1, Lobotka 1:1, Opiela 1:2, Mondek 2:2, Kóňa nedal, Rundič 3:2, Kalabiška nedal

AS Trenčín: Šemrinec - Madu (72. Lawrence), Rundič, Ramón, Čogley - van Kessel, Lobotka, Rabiu, Bero (64. Koolwijk), Guba (55. Mondek) - Jairo

FK Senica: Šulla - Opiela, Pillár, Pavlík, Čermák - Kóňa, Hlohovský, Hušek (113. Pittner) - Dolný (89. Kosorín), Majtán, Kalabiška

V upršanom počasí, no vo fantastickej atmosfére sa v popradskom NTC bojovalo o triumf v 46. edícii Slovenského pohára (SLOVNAFT CUP). Oba tímy predvádzali od úvodu aktívny futbal, lepšie však štart do zápasu vyšiel „Záhorákom“, ktorí sa už v 4. minúte dostali do vedenia. Po centri Dolného si loptu do vlastnej siete nešťastne poslal Čogley. Trenčania mali obrovskú príležitosť vyrovnať v 12. minúte, ale Guba osamotený na zadnej žrdi pálil mimo. Po štvrťhodine spálil obrovskú šancu Jairo, ktorý sa ocitol osamotený zoči-voči Šullovi, senický brankár ale skvelým zákrokom zamedzil najhoršiemu. V polovici prvého polčasu opäť pohrozil Trenčín, po Lobotkovom centri hlavičkoval do brvna Jairo. Vzápätí sa mohli z gólu tešiť aj Seničania, Čermák centroval do pokutového územia a Majtánovi chýbali k zakončeniu centimetre. V 34. minúte sa k strele z hranice šestnástky dostal van Kessel, jeho pokus však mieril len do stredu brány na pripraveného Šullu. O dve minúty nato už vypukla gólová radosť Trenčanov, loptu po van Kesselovom centri dopravil do senickej siete Rabiu. V 40. minúte mohol ísť Trenčín po centri Jaira do vedenia. Pokus Matúša Bera z hranice malého vápna pohladil hornú žrď.

Aj v úvode druhého polčasu pohrozili ako prví Seničania, s hlavičkou Majtána si ale Šemrinec poradil. V ďalšom priebehu tempo hry upadlo, k nebezpečným strelám sa hráči dostávali len sporadicky. V 66. minúte mohol pohroziť Trenčín, lopta ale po centri van Kessela nesadla ideálne na hlavu Mondeka. O necelú minútu to bolo ešte nebezpečnejšie, ďalekonosnú strelu van Kessela vyrazil brankár Šulla za pomoci brvna na roh. V nadstavenom čase mal príležitosť rozhodnúť aktívny van Kessel, jeho prízemnú strelu vyrazil Šulla na roh. Hoci boli Trenčania v druhom polčase aktívnejší, ani jednému tímu sa nepodarilo rozvlniť sieť a zápas tak putoval do predĺženia.

Predĺženie bolo taktickou bitkou, kde si ani jeden tím nemohol dovoliť chybovať. V poslednej minúte prvého nadstavenia sa však mohli Trenčania radovať, úplne osamotený Jairo ale zo siedmych metrov prestrelil bránu. Ako prvá časť skončila, začala tá druhá. Lobotka potiahol loptu stredom ihriska, prihral van Kesselovi a jeho center nasmeroval Jairo do brvna. Trenčín bol jasne lepším mužstvom a v 110. minúte to potvrdil aj gólovo, keď sa v šestnástke presadil van Kessel. Senica si však svoj úder len pripravovala a o šesť minút sa po rohu hlavičkou presadil Kalabiška. To bolo však všetko čo predĺženie prinieslo a finále tak dospelo až do penaltového rozstrelu. V ňom boli úspešnejší Trenčania a tak sa tešia zo zisku Slovnaft cupu.