Barcelona doma deklasovala Getafe

Sumár dnešných zápasov španielskej Primera division.

Futbalisti FC Barcelona deklasovali v utorňajšom zápase 34. kola španielskej Primera division FC Getafe 6:0. Po dva góly zaznamenali Lionel Messi a Luis Suarez. "Barca" má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Realom Madrid, "biely balet" má však k dobru stredajší duel s Almeriou.

Barcelona sa pustila do svojho súpera od úvodu a už v deviatej minúte sa ujala vedenia po tom, čo Messi premenil pokutový kop. Argentínsky kanonier mal prsty aj v ďalšom presnom zásahu svojho tímu, keď ideálne našiel osamoteného Suareza a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Guaitu. O necelé dve minúty poslal domácich do trojgólového vedenia Neymar a Barcelona si zo zápasu urobila gólový koncert. Pred prestávkou sa ešte presadil strelou spoza pokutového územia Xavi a polčasovú bodku dal po peknej akcii svojím druhým gólom v stretnutí Suarez. Zverenci Luisa Enriqueho tak rozhodli o osude duelu už v prvom dejstve a krátko po zmene strán spečatil rezultát Messi.