Mikušov gól rozhodol o víťazstve Bohemiansu nad Teplicami

Synot liga - 25. kolo.
Zdroj: Youtube

Slovenský futbalista Matúš Mikuš presným zásahom v 21. minúte rozhodol o víťazstve Bohemiansu 1905 nad Teplicami (1:0) v sobotňajšom stretnutí 25. kola českej ligy. "Klokani" sa vďaka presnému zásahu 23-ročného slovenského útočníka vzdialili od zostupového pásma na rozdiel desiatich bodov. Do konca sezóny zostáva päť kôl.

Tretí Jablonec, ktorý ešte stále živí šancu na zisk titulu, si poradil 2:1 s trápiacou sa pražskou Slaviou. V drese severočeského tímu odohral celý zápas člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Ján Greguš, ktorý vo 4. minúte prihral Novákovi na úvodný presný zásah. Jablonec stráca na vedúcu Viktoriu Plzeň sedem bodov, líder mal však pred sebou večerný duel s Mladou Boleslavou.

V súboji posledných dvoch tímov súťaže medzi Českými Budějovicami a Hradcom Králové sa zrodila remíza 2:2. Obaja sú priebežne na zostupových priečkach, od 14. Slavie Praha ich delí šesť bodov.

Slovácko doma podľahlo Libercu 2:3. Smolu mal slovenský stopér v službách zdolaného tímu Tomáš Košút, ktorý si v 10. minúte strelil vlastný gól.

Sumáre - 25. kolo:

Bohemians 1905 - FK Teplice 1:0 (1:0)
Gól:
21. MIKUŠ
/L. Pauschek odohral celý zápas, M. Mikuš do 78. minúty + gól, I. Lietava (všetci Bohemians) od 78. minúty/

České Budějovice - FC Hradec Králové 2:2 (0:2)
Góly:
66. Varadi, 89. Volešák (z 11 m) - 31. Vaněček, 44. Čermák
/J. Machovec celý zápas, M. Chrien do 46. minúty - J. Križko/

FK Baumit Jablonec - Slavia Praha 2:1 (1:1)
Góly:
4. Novák, 62. Pospíšil - 11. Škoda
/J. Greguš (Jablonec) celý zápas/

1. FK Příbram - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Góly:
5. Moulis, 10. Hnaníček, 72. Zeman
/M. Kelemen celý zápas, T. Hájovský celý zápas - L. Štetina celý zápas, J. Považanec celý zápas/

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 2:3 (1:2)
Góly:
13. Valenta, 49. Došek - 10. KOŠÚT (vl.), 38. Delarge, 82. Frýdek ČK: 58. Fleišman (Liberec)
/T. Košút celý zápas + vlastný gól, P. Šimko do 72. minúty - L. Hroššo celý zápas, M. Bakoš do 62. minúty, M. Breznaník od 71. minúty/