Neskutečné drama jménem madridské finále

Krásné finále Ligy mistrů.
Zdroj: Youtube

Zápas v začátku nenabídl žádnou atraktivní hru. Nejzajímavějším momentem bylo střídání. Již v deváté minutě musel ze hřiště odejít Diego Costa, kterého nahradil Adrian. Balea na pravé straně obránci Atlética zdvojovali, někdy i ztrojovali a tak mu nedali šanci se k ničemu dostat. Až ve dvacáté třetí minutě měl Real první šanci. Po přímém kopu Modriče ze strany si však Courtois míč lehce stáhl. Real držel více balon a po faulu na Di Mariu zahrával další trestný kop Ronaldo. Trefil však jen prostředek branky, kde stál Courtois. Ve třicáté druhé minutě po chybě v rozehrávce Atlética pádil k brance Bale, ten však v jasné šanci nepochopitelně minul.
O tři minuty později na druhé straně po rohu a velice nezdařilém výběhu Casillase, dostal míč do sítě hlavičkou Diego Godín a Atlético vedlo 1:0. Ve čtyřicáté první minutě měl šanci Adrian, míč však hlavou poslal nad branku Casillase. Real byl v útoku bezzubý a poločas tak skončil 1:0 pro Atlético.

První vážná situace druhého poločasu nastala v 54. minutě, kdy po faulu Mirandy na Di Mariu rozehrával přímý kop ze dvaceti tří metrů Ronaldo. Míč tečovala zeď, ale Courtois si poradil. Z následných dvou rohových kopů už nic nebylo. Na druhé straně střelu Adriana odrazila obrana Realu na roh.
V 59. minutě vystřídal Khedira a Coentrao, nastoupili Isco a Marcelo.
Těsně po hodině hry jen těsně minul centr Ramose Ronaldo, Atlético mělo štěstí.
Vystřídal i Diego Simeone – Sosa nahradil Raúla Garcíu.
Real tlačil a Atlético se muselo hodně ohánět, aby neinkasovalo.

Osmnáct minut před koncem těsně minul branku Atlética Bale. Di Maria dostal v tomto zápase hodně nakopáno. Real hodně tlačil a Bale na pravé straně dostával více místa. V sedmdesáté osmé minutě se dostal na dostřel, ale šajtle mu nevyšla.
Benzemu o chvíli později vystřídal Morata. Deset minut před koncem vznikl závar po přímém kopu Realu, ale hráči Atlética si poradili.
Střídat musel Filipe a do hry šel Toby Alderweireld.

Real kombinoval, ale k ničemu to nevedlo. Pět minut před koncem dostal žlutou kartu Koke za zakopnutí balonu. Bílý balet zahrával další přímý kop ze slušné pozice. Nakonec však centr nikoho nenašel a ze slibné šance nebylo nic. V devadesáté minutě vybojoval několik metrů za vápnem přímý kop pro Atlético David Villa. Míč letěl jenom Casillasovi do rukou. Rozhodčí nastavil pět minut. Tlak Realu gradoval, ale většinou narazil na Kokeho. V devadesáté třetí minutě vyrovnal z rohu Sergio Ramos a zápas šel do prodloužení.

První poločas prodloužení nepřineslo žádné větší šance a stav byl tak stále 1:1.

Ve 110. minutě po střele Di Marii dotlačil míč do sítě Bale a otočil skóre na 2:1 pro Real Madrid. Tři minuty před koncem Marcelo vsítil ještě třetí gól. V poslední minutě si pak Ronaldo postavil míč na penaltu a dal na 4:1.

Konec zápasu pak okořenila menší potyčka. Real vyhrál a slaví.

Zdroj informácií: Vlastní tvorba