Analýza zápasu Slavia - Leicester: Taktická bitka všetkých fanúšikov prekvapila

BRATISLAVA - Futbalisti pražskej Slavie remizovali v úvodnom zápase 16-finále Európskej ligy 2020/2021 s Leicesterom City 0:0.
Zdroj: 38749

Hráči úradujúceho českého šampióna si vypracovali viac streleckých príležitostí, ale dánskeho brankára Kaspera Schmeichela nedokázali prekonať. Od 30. minúty hral za Slaviu slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý vystriedal zraneného Tomáša Holeša.

Už o tom niet pochýb! Striedanie futbalových bohov na vrchole Olympu v priamom prenose

Analýza zápasu

16-finále Európskej ligy, 1. zápasy:

Slavia Praha - Leicester City 0:0

Zostava Slavie Praha :

Zostava Leicestru City:

Vedeli ste? Petr Čech pred finále Ligy majstrov 2012 OSEM hodín študoval penalty Bayernu, oplatilo sa

Zápas od samého začiatku ponúkol šance na jednej aj druhej strane. Najskôr Marc Albrighton z Leicesteru zakončil z prvej ale jeho pokus len tesne minul ľavú žrď. Na opačnej strane po rohovom kope trestuhodne zahodil Ondrej Kúdela.

Geniálna ofsajd línia obrancov Slávie Praha

V štvrtej minúte zápasu ste mohli vidieť dobre sformovanú obrannú líniu hráčov Slávie Praha. James Maddison si prebral pred hranicou šestnástky precíznu prihrávku a vyslal sľubný pokus. Lopta skončila len milimetre nad brvnom.

Fantastický "hokejový" zákrok

V 15. minúte zápasu si Ondrej Kolář pripisuje nádherný zákrok. Harvey Barnes, po krásnej krížnej prihrávke, sa predral cez obrancov a skúsil z blízkosti bránky usmerniť loptu doprostred siete, ale nepochodil.

Sporná situácia - penalta? áno, či nie

Harvey Barnes sa ocitol na zemi po zákroku od Stanciuho. Rozhodca rýchlo vyhodnotil situáciu a ukazuje hrajte ďalej.

Obrana Slávie Praha na jednotku

Prebiehala 34. minúta zápasu, keď hráčov Slávie Praha zachránil odkopom Provod. Stojí za všimnutie dobré pokrytie ostaných hráčov Leicestru.

Počas prvého polčasu sa moc toho už nestalo a súperi išli do šatní nerozhodným výsledkom 0:0. Do druhého polčasu vybehli futbalisti pražskej Slávie nebojácne, keď si vypracovali niekoľko sľubných šancí.

Nočný osemhodinový spánok? Zabudnite! Cristiano Ronaldo spáva po vzore slávneho vynálezcu

Šikovná akcia Nicolasa Stanciu

Za zmienku stojí príležitosť z 57. minúte zápasu, v ktorej sa ocitol po dobre rozohranej akcii Nicolas Stancia, keď po milimetrovom pase si našiel priestor na strelu. Brankár bol však v pohotovosti a chytá deľovicu smerujúcu pod brvno.

Je to pomalé

V 70. minúte zápasu Cengiz Ünder predviedol dobrý nábeh do veľkého vápna a poslal milimetrový pas cez obranu na bránku.

Táto akcia bola príliš pomalá a jeho pokus hráč Slávie Peter Olayinka zablokoval brilantným sklzom.

Posledných 20 minút sa už iba dohrávalo a po 4 minútach nadstaveného času zápas skončil bezgólovou remízou.