Hľadanie
Prihlásenie
Registrácia
Prihlasovacie meno
Heslo
Futbalové zájazdy
Hamšík a jeho radosť - animovaný gif z giphy.com

  • predzápasový preview
  • textové komentáre po celý zápas
  • videá gólov a dôležitých akcií
  • okamžité zvukové upozornenia
  • tipovací servis
Ronaldo a jeho bozk - animovaný gif z giphy.com

OGC Nice

:

SSC Neapol

dnes 20:45

SK Slavia Praha

:

APOEL FC

zajtra 20:45

MŠK Žilina

:

FC Spartak Trnava

25.08.2017 18:30

Webstránka Evertonu predstavila MFK Ružomberok, rozhodne sa na tom nasmejete: Podstatná je vzdialensť od Poľska a bryndzove halushky

Európska liga

21.07.2017, 22:55 - LIVERPOOL - Oficiálna stránka Evertonu predstavila pre svojich fanúšikov MFK Ružomberok, ako klub, ktorý bude súperom v treťom predkole Európskej ligy UEFA.

Foto: TASR

Autor článku opísal polohu, ako mesto, ktoré "leží na severe Slovenska, 50 kilometrov od hraníc s Poľskom," čím možno narážal na početnú skupinu pracujúcich ľudí z tohto štátu v Anglicku.

Ďalej sa o Ružomberku píše ako o "tradičnom Slovenskom klube, ktorý bol založený v roku 2005 pod názvom Mestský Futbalový Klub Ružomberok a.s, takže ho budeme volať len MFK Ružomberok."

Stránka evertonfc.com informuje, že "v roku 2003 bol klub premenovaný a po fúzii znova začal ako športový klub Rózsahegyi." Taktiež sú spomenuté typické farby klubu, "biela, čierna, červená" a najúspešnejšia sezóna 2004/05, kedy MFK "vyhral slovenskú Super ligu a národný pohár."

Medzi najznámejších hráčov minulosti zaradil web Erika Jendrišeka, Mareka Saparu, Michala Faška a Mulumbuho Mukendiho.

Najviac ale aj tak pobavil predposledný odsek, kde sa píše o typickej slovenskej kuchyni. Text je vtipný hlavne v angličtine, nakoľko je doplnený (nie vždy najlepším) slovenským prekladom: "Traditional cuisine is bryndzove halushky - potato dumplings with sheep cheese (bryndza) and roasted bacon; zemiakové placky - potato pancakes fried in oil with garlic and flour; and granadír - pasta with potato."

Určite však musíme oceniť kreativitu anglických novinárov. Zároveň nechceme, aby ste tento článok brali ako výsmech, ale iba ako nevinný žart.

28
5
Autor: futbalovysvet.sk
Zdroj: evertonfc.com
DISKUSIA
PODOBNÉ ČLÁNKY


NEPREHLIADNITE