VIDEO Famózny Hamšík gólom naštartoval Neapol

NEAPOL - Marek Hamšík potvrdil skvelú formu z posledných týždňov.

Neapol nechal Benfice v úvode súboja B-skupiny veľa priestoru pred vlastnou šestnástkou. Do 10. minúty mali hostia dve výborné príležitosti na gól, Pepeho Reinu však neprekonali a o niekoľko okamihov pykali. V 20. minúte si Hamšík na prvej žrdi ideálne naskočil na center z rohu a hlavou umiestnil loptu do siete. Na začiatku druhého dejstva SSC otupil odpor Benficy tromi gólmi - najskôr trafil parádne z priameho kopu Dries Mertens, následne premenil penaltu Arkadiusz Milik a štvrtý úder pridal opäť Mertens. Po dvojnásobnom znížení a triumfe 4:2 sú "Partenopei" so šiestimi bodmi na čele B-skupiny. V druhom dueli remizoval Besiktas Istanbul doma s Dynamom Kyjev 1:1.

Prečítajte si aj: Nitra v Lige majstrov krok od senzácie: Krutý záver ju pripravil o všetko

Besiktas Istanbul - Dynamo Kyjev 1:1 (1:0)

Góly: 29. Quaresma - 65. Cygankov, Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

SSC Neapol - Benfica Lisabon 4:2 (1:0)

Góly: 20. HAMŠÍK, 51. a 58. Mertens, 54. Milik (z 11 m) - 71. Guedes, 86. Salvio, Rozhodoval: Brych (Nem.)