VIDEO Nitra v Lige majstrov krok od senzácie: Krutý záver ju pripravil o všetko

NITRA - Futbalisti FC Nitra do 19 rokov absolvovali premiéru v mládežníckej Lige majstrov.
Zdroj: futbalovysvet.sk

Futbalisti FC Nitra U19 podľahli v prvom zápase 1. kola mládežníckej UEFA Youth League španielskemu celku Málaga CF 2:3. O góly slovenského majstra sa postarali Filip Balaj a Andrej Fábry.

Odveta je na programe 19. októbra.

Prečítajte si aj: Kuruc po smolnej prehre: Nehrali sme, čo sme chceli. Šanca na postup stále existuje

UEFA Youth League - 16-finále, 1. zápas:

FC Nitra - Málaga CF 2:3 (1:0)

Gól: 14. Balaj, 57. A. Fábry - 56., 86. Kuki, 90.+2 Boussefiane. ŽK: Homola, Krajčovič, Kuník, Gužík. Rozhodoval: Karakó (Maď.), 4 600 divákov

Nitra: Šipoš - Fabiš, Gužík, Krajčovič, Homola - Kuník, Záhon, Macho, A. Fábry (77. Szabó) - M. Fábry (81. Tkáč) - Balaj

Málaga: Garcia Leal - Robles, Muňoz, Antequera, Cedenilla (46. Rivas) - Boussefiane, Segado (53. Gonzalez), Tajti, Ontiveros - Arimany (77. Martinez), Kuki

Nitrianskych mladíkov čakal historický zápas, pri premiére v mládežníckej Lige majstrov ich podporoval solídne zaplnený štadión. V závere úvodnej štvrťhodiny vypukla obrovská domáca radosť. Filip Balaj oklamal ofsajdovú pascu a z hranice pokutového územia preloboval vybiehajúceho brankára. V polovici prvého polčasu mali domáci ďalšiu obrovskú šancu. Po narážačke sa ocitol Homola zoči-voči brankárovi, svoj pokus poslal tesne vedľa ľavej žrde. Nitra naďalej robila favoritovi problémy, no v 35. minúte pohrozil aj Španieli. Ontiveros vnikol do pokutového územia, závar v malom vápne musel nakoniec riešiť až gólman Šipoš. V nadstavenom čase si domáci vypracovali ešte jednu veľkú príležitosť. Kuník posunul loptu na Andreja Fábryho, jeho pokus Garcia Leal končekmi prstov vyškriabal na roh.

Domáci pokračovali v nebezpečných príležitostiach aj po zmene strán. Po piatich minútach sa pred bránou ocitol Kuník, v ťažkej pozícii sa však k lopte nedostal. Málaga vycítila šancu a v 56. minúte sa dočkala vyrovnania. Boussefiane vyzvŕtal domácu defenzívu, posunul loptu na Kukiho, ktorý zblízka prekonal Šipoša. Nerozhodný výsledok však netrval ani minútu. Hneď po rozohrávke sa Nitrania vrhli do útoku, k lopte sa dostal Andrej Fábry, ktorého prízemná strela skončila za chrbtom hosťujúceho gólmana. Španielsky majster sa výrazne snažil o vyrovnanie a štyri minúty pred koncom zaskočil 4 600 domácich divákov druhým gólom v zápase Kuki. V posledných sekundách nadstavenia šokoval domácich Boussafiane, ktorý po rohovom kope prekonal Šipoša a dokonal senzačný obrat favorita.

Zdroj informácií: futbalovysvet.sk