VIDEO Problémy Argentíny týždeň pred Copa América: Messi nedohral prípravný zápas

BUENOS AIRES - Pár dní pred štartom Copa America prestali argentínsky fanúšikovia na pár okamihov dýchať.
Zdroj: espn.co.uk

Futbalisti Argentíny vyhrali v príprave na blížiaci sa kontinentálny šampionát Copa America nad Hondurasom 1:0. O jediný gól stretnutia, ktoré sa hralo v San Juane, sa postaral kanonier Gonzalo Higuain. Domáci dohrávali duel bez svojho kapitána Lionela Messiho, ktorý v druhom polčase utrpel zranenie chrbta a okamžite striedal.

Incident sa udial po hodine hry. Messiho v súboji o loptu zasiahol do chrbta jeden zo súperových hráčov. Ofenzívny klenot FC Barcelona sa ihneď pýtal dole z ihriska, kde ho v 64. minúte nahradil Ever Banega z FC Sevilla. "Messi utrpel úder do ľavej strany spodnej časti chrbta a oblasti rebier," uviedla v stanovisku Argentínska futbalová asociácia. Viaceré španielske médiá informovali, že zranenie by nemalo byť vážne.