AS Rím vyhral nad Neapolom, Hamšík za hostí nehral, Janov remizoval s Udinese

Serie A - 29. kolo.

Futbalisti AS Rím si upevnili druhú priečku v talianskej Serii A. V sobotňajšom dueli 29. kola vyhrali doma nad SSC Neapol 1:0, keď sa o jediný gól postaral v 25. minúte Miralem Pjanič.

V drese hostí presedel slovenský legionár Marek Hamšík celý zápas na lavičke náhradníkov. Jeho tím nevyhral už päť ligových duelov za sebou a patrí mu priebežne piate miesto. Tabuľku najvyššej talianskej súťaže neohrozene vedie Juventus Turín, pred AS má náskok jedenástich bodov a večerný zápas doma s Empoli k dobru.

Siedmy triumf v najvyššej domácej súťaži za sebou zaznamenali futbalisti Lazia Rím. V sobotu vyhrali na pôde predposledného Cagliari 3:1 po góloch nemeckého kanoniera Miroslava Kloseho, Lucasa Bigliu z penalty a Marco Parola. Vďaka plnému bodového zisku udržali kontakt s druhým AS Rím, na ktorý strácajú len jeden bod.

Z tieňa negatívných výsledkov sa nepodarilo vyjsť hráčom FC Janov. V 29. kole na domácom trávniku remizovali s Udinese Calcio 1:1 a chuť víťazstva nepocítili už v piatom dueli v rade. Po reprezentačných povinnostiach sa v drese domácich objavil aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorý nastúpil v 74. minúte za Brazílčana Edenilsona.