Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pustia kluby elitných hráčov na MS do Kataru? FIFA nedá klubom finančnú kompenzáciu

FIFA nedá klubom finančnú kompenzáciu sa účasť hráčov na MS 2022.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kluby nedostanú od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) žiadnu finančnú kompenzáciu za to, že počas rozbehnutej sezóny pustia hráčov na majstrovstvá sveta 2022 do Kataru. V stredu to oznámil generálny sekretár FIFA Jerome Valcke.

Špeciálna pracovná skupina FIFA pre určenie termínu MS 2022 v utorok navrhla odohratie skráteného turnaja na prelome novembra a decembra. Odporúčanie predloží výkonnému výboru FIFA, ktorý by mal definitívny verdikt oznámiť 20. marca vo švajčiarskom Zürichu. Zimný termín MS by spôsobil narušenie chodu klubových súťaží, najmä tých špičkových v Európe. Predseda Európskej asociácie klubov (ECA) Karl-Heinz Rummenigge sa nechal počuť, že európske kluby budú od FIFA žiadať finančnú kompenzáciu, no Valcke ju o deň neskôr po zasadnutí v Dauhe vylúčil.

Generálny sekretár FIFA ďalej prezradil, že šampionát by sa mal namiesto navrhnutých 32 dní odohrať v priebehu 28 dní. Podľa Valckeho by si väčšina konfederácií vrátane Európskej futbalovej únie (UEFA) želala odohrať finálový duel MS 2022 23. decembra. Informáciu priniesli agentúry Reuters a DPA.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články