Bayern rozdrvil Paderborn, Schalke remizovalo s Brémami

Sumár dnešných výsledkov nemeckej Bundesligy.

Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov deklasoval v sobotňajšom dueli 22. kola Bundesligy domáci Paderborn 6:0 a upevnil si tak vedúce postavenie v tabuľke. Úvodné dva góly Bavorov strelil poľský kanonier Robert Lewandowski, po prestávke dorazili domácich takisto dvojgólový Arjen Robben, Franck Ribéry a striedajúci Mitchell Weiser.

Bayern tak jasne mieri za obhajobou titulu. Náskok pred druhým Wolfsburgom zvýšil už na 11 bodov, "vlci" však majú k dobru nedeľňajší zápas s Herthou Berlín. Zverenci trénera Pepa Guardiolu pokračujú vo valcovaní svojich protivníkov, v predošlom kole rozdrvili v Allianz Aréne Hamburg 8:0 a v uplynulých troch víťazných súbojoch majú impozantné skóre 16:0. Paderbornu patrí v tabuľke 15. miesto.

V ďalšom sobotňajšom stretnutí Freiburg remizoval s Hoffenheimom 1:1. Naturalizovaný slovenský futbalista Karim Guédé odohral v útoku domácich 81 minút, dve minúty pred vystriedaním dostal žltú kartu. Schalke prišlo o výhru nad Brémami v nadstavenom čase, keď deľbu bodov zariadil rakúsky obranca Sebastian Prödl.

Nemecko - Bundesliga - 22. kolo:

FSV Mainz 05 - Eintracht Frankfurt 3:1 (1:1)

Góly: 38. Clemens, 47. Geis, 50. Malli - 35. Aigner, ČK: 83. Zambrano (Frankfurt) po druhej ŽK

FC Schalke 04 - Werder Brémy 1:1 (0:0)

Góly: 61. Meyer - 90.+2 Prödl

SC Freiburg - 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1)

Góly: 25. Höhn - 39. Volland, ČK: 90.+2 Torrejon (Freiburg)

/K. Guédé hral za domácich do 81. min, v 79. min videl ŽK/

SC Paderborn - Bayern Mníchov 0:6 (0:2)

Góly: 24. a 37. Lewandowski, 63. a 86. Robben (z 11 m), 72. Ribéry, 78. Weiser, ČK: 62. Hartherz (Paderborn)

FC Augsburg - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Góly: 59. Caiuby, 90.+4 Hitz - 8. Drmič, 84. Reinartz

1. FC Kolín - Hannover 96 1:1 (1:1)

Góly: 17. Ujah - 5. Joselu, ČK: 90.+1 Joao Pereira (Hannover)