window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

5 skvelých futbalistov, ktorí spáchali samovraždu

Život bohužiaľ až príliš často nekončí pokojným a večným spánkom. Táto smutná skutočnosť sa nevyhýba ani futbalistom. My Vám prinášame päť skvelých futbalistov, ktorí svoj život ukončili predčasne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Robert Enke (1977-2009)

Ikona nemeckej brankárskej školy naštartovala svoju kariéru v tíme Carl Zeiss Jena. Debutoval v októbri roku 1995 symbolicky proti Hannoveru, kde strávil najlepšie roky futbalového života. Potom nasledovali pôsobenia v Mönchengladbachu, Benfice či slávnej Barcelone. Pravý domov však našiel v rodnej zemi, v Hannoveri. V sezóne 2008/2009 získal ocenenie pre najlepšieho brankára Bundesligy. Svoj posledný zápas odohral 8. októbra 2009, Hannover uhral remízu s Hamburgom. O dva dni neskôr obehla svet smutná správa o jeho smrti. Robert trpel dlhodobými depresiami zapríčinenými smrťou dcéry Laury a všetko vyvrcholilo práve v tento deň, keď jeho život skončil pod kolesami regionálneho vlaku.

Gary Speed (1969-2011)

Skvelý waleský futbalista a tréner naštartoval svoju kariéru v anglickom Oldham Athletic. Obliekal dres Evertonu, Newcastlu, Boltonu či Sheffieldu United. Najslávnejšie roky však prežil v Leedse, kde strávil osem skvelých rokov. V decembri 2006 sa Gary Speed dostal na magickú hranicu päťsto odohraných zápasov v anglickej Premier League. Celkom si pripísal 535 duelov. Svoj život ukončil 27. novembra 2011. Do dnešného dňa však stále nie je jasné, čo ho k tomu viedlo.

Hughie Gallacher (1903-1957)

Hughie sa narodil vo februári 1903. Vo svojej seniorskej kariére odohral celkom 624 stretnutí, v ktorých dokázal streliť 463 gólov. Darilo sa mu aj na medzinárodnej scéne, v 20 zápasoch za Škótsko dal 23 gólov. Bol súčasťou tímu, ktorý slávne porazil Angličanov vo Wembley v roku 1928. V osobnom živote však mal mnoho problémov. Najväčšími boli dlhy. Z toho vyplynula neskoršia závislosť na alkohole. Svoj život ukončil 11. júna 1957, keď sa postavil idúcemu rýchliku. Napísal list na rozlúčku, kde ľutoval, čo urobil.

Hughie Ferguson (1898-1930)

Skromný útočník so zmyslom pre fair-play sa narodil v marci 1898. Je jedným zo sedmičky hráčov v histórii futbalu a škótskej futbalovej ligy, ktorí dokázali prekonať métu 350 strelených ligových gólov. Svoju kariéru ukončil s takmer neuveriteľným priemerom 0,855 gólu na zápas. Z Mottherwellu, kde dal 285 gólov, odišiel do Cardiffu, s ktorým získal mnoho ocenení. Medzi najvýznamnejšie patrí víťazstvo v FA Cupe a Community Shield v roku 1927, o rok neskôr aj výhra vo waleskom pohári. Po jeho návrate späť do Škótska sa mu však nedarilo. Zranenia a strata formy ho dostali do hlbokých depresií, ktoré vyvrcholili samovraždou 30. januára 1930.

Alan Davies (1961-1992)

Alan Davies sa narodil v decembri 1961. Svoju kariéru naštartoval v slávnom Manchestri United. Svoju prvú profesionálnu zmluvu podpísal ako sedemnásťročný. Za „Červených diablov“ odohral len desať zápasov, napriek tomu si v ich drese pripísal zisk FA Cupu v sezóne 1982/1983. Potom pôsobil v Newcastli, kde nastúpil v 21 zápasoch. V ďalších rokoch ho čakali hosťovania v Charltone či Carlisle. Jeho posledný klub bola Swansea. Jeho život tragicky skončil vo februári 1992, keď ho našli mŕtveho v jeho aute.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články