Bayern remizoval so Schalke, Wolfsburg zaváhanie nevyužil

Futbalisti nemeckého majstra Bayernu Mníchov nevyhrali ani vo svojom druhom ligovom zápase v roku 2015.

Vedúci tím Bundesligy po tom, ako minulý týždeň utrpel debakel 1:4 vo Wolfsburgu, remizoval v utorňajšom 19. kole na domácej pôde so Schalke 04 1:1.

Bavori hrali takmer celý zápas bez vylúčeného Jeroma Boatenga, ktorý dostal červenú kartu už v 18. minúte. Po jeho faule mali hostia pokutový kop, ale kamerunský útočník Jean-Eric Maxim Choupo-Moting ho nepremenil. Bayern išiel do vedenia v 67. minúte, keď po rohovom kope otvoril hlavou skóre Arjen Robben. O päť minút neskôr však hostia z Gelsenkirchenu odpovedal a stopér Benedikt Höwedes takisto úspešnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

Mníchovčania majú na čele tabuľky stále osembodový náskok pred druhým Wolfsburgom, ktorý takisto remizoval 1:1 na ihrisku Frankfurtu. Aspoň bod zachránil hosťom v 88. minúte belgický internacionál Kevin de Bruyne.

V zápase tímov zo stredu tabuľky sa zrodil takisto nerozhodný výsledok, Hannover viedol po prvom polčase nad Mainzom 1:0, ale v 77. minúte vyrovnal Kolumbijčan Elkin Soto.

Borussia Mönchengladbach si upevnila tretie miesto po tesnom víťazstve 1:0 nad Freiburgom. O troch bodoch rozhodol v prvom polčase Patrick Herrmann. V drese hostí presedel celý zápas na lavičke slovenský reprezentant Karim Guédé. Freiburg čaká boj o záchranu, pretože je na 14. mieste, len dva body pred posledným Dortmundom.