Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Osemnástka otočila duel s Gréckom

Slováci vstúpili za obhajobou bronzu úspešne.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Slovenská futbalová reprezentantácia do 18 rokov vstúpila do zápolení na 27. ročníku medzinárodného turnaja Memoriál Valentina Granatkina v Petrohrade sobotňajším víťazstvom 2:1 nad gréckymi rovesníkmi. Hlavnou postavou zápasu bol kapitán Kopičár, ktorý dvoma gólmy odpovedal na gól Melissoupoulusa.

Zverenci trénera Milana Malatinského sa v pondelok 5. januára o 14.30 SEČ stretnú v ďalšom súboji D-skupiny s výberom Petrohradu. Na 27. ročníku Memoriála Vladimíra Granatkina štartuje až 18 mužstiev z 15 krajín. Turnaj sa hrá tradične v hale na umelej tráve. Mladí Slováci na turnaji obhajujú minuloročné tretie miesto.

SR "18" - Grécko "18" 2:1 (1:1)

Góly: 38. a 72. Kopičár - 32. Melissoupoulos

základná zostava SR: Jakubech - Ďurek, Horník, Beniač (46. Kolesár), Mareš (79. Szalay), Jirka (85. Jančo), Kopičár, Vitek, Vajs (60. Černák), Krč (67. Mihalík), Gorelčík (46. Mráz)

Milan Malatinský, tréner SR "18" (zdroj: futbalsfz.sk): "V prvom rade sa tešíme z účasti na kvalitne obsadenom turnaji a po dnešku aj z víťazstva v prvom zápase nad Gréckom. Súper má technicky výborne vybavených hráčov, mužstvo dokáže hrať rýchlo, naši hráči sa však vysporiadali so všetkými prekážkami a pripísali si prvé body. Zvládli špecifické podmienky, hralo sa v menšej z dvojice petrohradských hál, chlapci vzorne reprezentovali krajinu, potešili fanúšikov doma a získali sebavedomie do ďalších zápasov na turnaji. Napriek víťazstvu zostávame pevnými nohami na zemi, už o dva dni hráme s výberom Petrohradu, čo je vlastne mužstvo domáceho Zenitu. Súper disponuje kvalitným kádrom s niekoľkými reprezentačnými hráčmi. Chceme sa na zápas dobre pripraviť a byť úspešní, no zároveň dodávam, že turnaj berieme predovšetkým ako kvalitnú prípravu."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články