Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Futbalisti MŠK Žilina spoznali meno nového trénera: Ponuka z takého klubu sa neodmieta

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina spoznali meno nového kormidelníka.
Športový manažér futbalového klubu MŠK Žilina Karol Belaník.
Športový manažér futbalového klubu MŠK Žilina Karol Belaník. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík
Zdieľajte:

Novým trénerom futbalového MŠK Žilina sa stal Michal Ščasný. Štyridsaťpäťročný český kormidelník naposledy pôsobil v cyperskom klube Othellos Athienou a na lavičke nahradil Jaroslava Hynka. Ten skončil v tíme najvyššej slovenskej súťaže Niké ligy v stredu. Ščasného čaká prvý zápas v piatok proti Ružomberku.

Ponuka ho prekvapila

Nový tréner Žiliny už má skúsenosti so slovenským futbalom. V minulosti viedol napríklad Trnavu či Banskú Bystricu, kde skončil vlani v októbri. V predošlom pôsobisku bol necelé tri mesiace.

Nový tréner futbalového klubu MŠK Žilina Michal Ščasný.
Nový tréner futbalového klubu MŠK Žilina Michal Ščasný. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík

"Priznám sa, že ma to prekvapilo v pozitívnom slova zmysle. Veľmi ma to potešilo, pretože ponuka z takého klubu sa neodmieta. Zároveň je to záväzok voči klubu, aby tréner nesklamal. Verím, že spolu s 'realizákom' a hráčmi odvedieme takú prácu, ktorá spraví všetkým radosť," povedal nový kormidelník pre klubový web.

Prečítajte si aj

Už bývalý tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek.Šláger so Slovanom bol pre nich posledný: České duo skončilo na lavičke MŠK Žilina!

Prvou a jedinou voľbou

Pre "šošonov" bol Ščasný prvou voľbou. "Jediný kandidát, ktorého sme mali vyhliadnutého a s ktorým sme sa rozprávali, bol Michal Ščasný," povedal športový manažér klubu Karol Belaník. "V prvom rade sme potrebovali človeka, ktorý pozná slovenskú ligu, náš tím i súperov a má čerstvú skúsenosť z jesene, kedy pôsobil v Bystrici," dodal Belaník.

Do konca sezóny zostáva len šesť zápasov, no podľa manažéra nie je Ščasného angažmán dočasné riešenie: "Určite nie. Ako tréneri predtým, aj Michal má s nami zmluvu na neurčité obdobie. Nie je to žiaden záskok, počítame s ním ako s pevnou súčasťou MŠK Žilina. Všetko bude do budúcnosti závisieť od toho, ako sa nám bude dariť a aké budú výsledky."

Fotogaléria (5 fotografií):

Predstavenie nového trénera MŠK Žilina Michala Ščasného

Náhľadový obrázok k fotogalérii

Jeho krajan a predchodca Hynek bol pod Dubňom od sezóny 2022/23 a MŠK viedol dokopy v 71 stretnutiach. Šesť kôl pred koncom nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul patrí Žiline štvrtá priečka. Za Dunajskou Stredou je pre horšiu bilanciu vo vzájomných zápasoch.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články