window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Na štadióne našli muníciu z 2. svetovej vojny

Prípravy futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku dostali nečakanú trhlinu.
Zdroj: TASR-ilustračná
Zdieľajte:

Robotníci vo Volgograde našli nevybuchnutú muníciu z bitky o Stalingrad z 2. svetovej vojny. Informovala agentúra AP. Muníciu našli robotníci počas dekonštrukcie existujúceho štadióna v meste Volgograd, z minulosti známeho ako Stalingrad. "Pyrotechnici muníciu odniesli preč z mesta a zdemolovali," povedal pre agentúru Tass šéf prác v tomto regióne Arkadij Gruško a dodal, že miesto ešte dôkladne prezrú, či nenájdu ďalšie výbušniny. Na mieste starého štadióna má vyrásť Aréna Victory pre 45.000 divákov.

Bitka o Stalingrad trvala viac ako šesť mesiacov v rokoch 1942 a 1943. Bola jednou z najkrvavejších a najväčších bitiek druhej svetovej vojny a v histórii vojenstva vôbec, keďže v jednotlivých etapách bitky bojovalo na oboch stranách dovedna vyše 2 milióny vojakov, 2000 tankov, do 25.000 delostreleckých zbraní a 2300 lietadiel.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články