window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

7 útočníkov Premier League s najlepším koeficientom "gól na zápas"

Anglická najvyššia futbalová súťaž mala a hlavne má mnoho skvelých útočníkov. Avšak ktorí z nich sú tí najlepší a potrebujú alebo potrebovali najmenej času na strelenie gólu? V tomto magazíne sa to dozviete.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

7. Alan Shearer - gól každých 147 minút

Bývalý hráč Newcastleu United a najlepší strelec v histórii Premier League strieľal góly každých 147 minút. Niekdajší anglický kapitán dokázal nastrieľať 260 gólov v 441 zápasoch, čo je naozaj úctihodná štatistika. Aj keď sa tomto rebríčku nachádza na "poslednom" mieste, bol to jeden z najlepších anglických útočníkov, ktorý bude zrejme navždy zapísaný v histórii anglického futbalu.

6. Luis Suárez - gól každých 139 minút

"El Pistolero" bol jedným z najchladnokrvnejších útočníkov Premier League, no v Barcelone tento status zatiaľ nedokázal potvrdiť. Uruguajský útočník zaznamenal v Premier League 69 gólov v 110 zápasoch, čo znamená gól každých 139 minút a šiestu priečku v našom rebríčku. Uvidíme, či sa takto strelecky postupom času presadí aj v Barcelone.

5. Daniel Sturridge - gól každých 138 minút

Zranený Daniel Sturridge je veľkou stratou pre Liverpool, hlavne po odchode vyššie spomínaného Luisa Suáreza. Mario Balotelli sa zatiaľ nejaví ako adekvátna náhrada a góly práve tejto dvojice liverpoolskym chýbajú. 58 gólov v 142 zápasoch v anglickej najvyššej súťaži je naozaj skvelou vizitkou. V praxi to znamená, že každú 138. minútu mohli diváci Premier League sledovať typický oslavný tanec Daniela Sturridgea.

4. Robin van Persie - gól každých 138 minút

Aj keď to Holanďanovi v tejto sezóne nestrieľa tak ako by si predstavoval, stále je postrachom každej obrany v BPL. Za sezóny strávené v Arsenale a United dokázal zatiaľ nastrieľať 138 gólov v 265 zápasoch. S koeficientom "138 minút na strelenie gólu" sa RvP nachádza na štvrtej priečke.

3. Ruud van Nistelrooy - gól každých 128 minút

Tesne pred Robinom van Persiem sa nachádza jeho krajan a hráč, ktorý taktiež obliekal dres červených diablov, Ruud van Nistelrooy. Tento momentálne 38-ročný "striker" dokázal streliť gól každých 128 minút, čo znamená, že sieť súpera napol 95 krát v 128 zápasoch za United. Uvidíme, či ho RvP v tejto štatistike predbehne.

2. Thierry Henry - gól každých 122 minút

Sledovať Thierryho Henryho ako strieľa góly za Arsenal bolo naozaj úžasné. Dokázal zakončiť takmer z každej pozície. Tento Francúz momentálne pôsobiaci v MLS nastrieľal za kanonierov 175 gólov. K počtu zápasov to znamená gól každých 122 minút a socha postavená pred Emirates, patrí tomuto útočníkov právom.

1. Sergio Aguero - gól každých 108 minút

Ak nie je zranený, je to nepochybne jeden z najlepších útočníkov v BPL. A nie len tam. Argentínčan prežíva na Etihad momentálne skvelé obdobie a hlavne z jeho gólov ťaží Manchester City nie len v lige, ale aj Lige majstrov. Aj keď má Kun Aguero zatiaľ na konte "len" 66 gólov, vynieslo ho to na prvú priečku v rebríčku. Citizens sa z jeho presných zásahov tešia každú 108. minútu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články