PSG sa dotiahlo na lídra, Lille v kríze

Lille je päť zápasov bez výhry.

V prvom nedeľnom zápase 13. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže si domáci Lyon poradil s Guingampom 3:1. Jediný gól hostí padol na konci prvého polčasu, keď sa priamy kop odrazil od hornej žrde do brankára Olympique Anthonyho Lopesa a od neho rovno za čiaru.

Už v piatom zápase za sebou neokúsili chuť víťazstva futbalisti OSC Lille. V nedeľu prehrali na trávniku Stade de Reims 0:2 a prepadli sa na 14. priečku v tabuľke Ligue 1.

Vo večernom šlágri kola privítal druhý PSG na svojom trávniku lídra s Marseille a vďaka výhre 2:0 sa na svojho súpera v tabuľke dotiahol na rozdiel jediného bodu. Ďalšou pozitívnou správou pre Parížanov bol návrat Zlatana Ibrahimoviča, ktorý po zranení nastúpil v 66. minúte.

Ligue 1 - 13. kolo:

Lyon – Guingamp 3:1 (2:1)

Góly: 8. Lacazette, 20. a 87. Fekir – 45.+1 Lopes (vl.)

Stade de Reims - OSC Lille 2:0 (2:0)

Góly: 26. Moukandjo (z 11 m), 33. Mandi. ČK: 23. Corchia (Lille)

ASC St. Etienne - AS Monaco 1:1 (0:1)

Góly: 58. Van Wolfswinkel - 17. Traore. ČK: 72. Bakayoko (Monaco)

PSG - Marseille 2:0 (1:0)

Góly: 38. Lucas, 86. Cavani. ČK: 77. Imbula (Marseille)