Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prečo je Tehelné pole nedobytnou pevnosťou?

BRATISLAVA - Svoj názor prezentoval tréner Dunajskej Stredy Antal Németh.
Slovan Bratislava v zápase 1. predkola LM.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Slovan Bratislava dominuje v slovenskej lige aj preto, že doma prakticky nestráca body. Vyhral sedem z ôsmich zápasov, len raz remizoval. Pred šlágrom proti Dunajskej Strede si zverenci Vladimíra Weissa určite budú veriť. Čo podľa trénera hostí Antala Németha svojí za fantastickými výsledkami belasých na Tehelnom poli?

Prečo je Tehelné pole ako nedobytná pevnosť?

„V prvom rade to súvisí s kvalitou slovanistického tímu. Belasí majú výborných hráčov, ktorí chcú niečo dosiahnuť. V tejto sezóne sú ešte o čosi silnejší v porovnaní s predošlou. Mužstvo hrá na krásnom štadióne a prostredie samé o sebe je tiež motivačný faktor. Slovan chce, aby jeho stánok pôsobil ako nedobytná pevnosť. V tomto si je s Dunajskou Stredou podobný. Skvelé zázemie vám dodáva extra motiváciu," uviedol Németh pre Denník Šport.

Slovan bojoval vo štvrtok v Európskej konferenčnej lige na pôde FC Kodaň. Potreboval víťazstvo, no napriek tomu, že za domácich nastúpilo šesť dorastencov, prehral 0:2. Németh spolieha na to, že domácich futbalistov bude sprevádzať únava - fyzická aj psychická.

„Často zaznieva argument, že Slovan má široký káder, no verte, že únavu cítia dokonca aj hráči, čo boli na lavičke. Nejde len o samotný zápas, ale ľahké nie je ani cestovanie a po prehre a vypadnutí zo súťaže pracuje takisto psychika. Slovanisti hrali proti veľmi silným súperom, nazbierali cenné skúsenosti a v budúcnosti z nich určite budú ťažiť. V nedeľu však táto skúsenosť pre nich ešte nemôže byť výhoda, pretože hráči sú určite po náročnom dueli v Kodani fyzicky aj psychicky unavení.“

Slovan ťahá v lige 9 víťazstiev v rade a pred štvrtou Dunajskou Stredou má priepastný náskok 14 bodov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Denník Šport

Diskusia

Podobné články