Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kocian a Tittel sa zhodujú: Slováci majú veľkú šancu na postup, ak sa podarí toto

BRATISLAVA - Osobnosti slovenského futbalu Ján Kocian a Dušan Tittel sa zhodli: Slováci majú veľkú šancu na postup, ale musí sa podariť toto!
Slováci trénujú pred EURO 2020.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovensko patrí medzi outsiderov EURO 2020. V skupine sa stretne s Poľskom, Španielskom a Švédskom.

Zvykne sa hovoriť, že prvý krok býva ten najdôležitejší. V našom prípade to bude platiť dvojnásobne.

V pondelok vstúpime do turnaja proti Poľsku a to je papierovo najprijateľnejší súper v našej skupine.

Poliaci nedávno vymenili trénera a pod Paulom Sousom to nie je ono. Poľské médiá kritizujú výkony tímu, najmä fungovanie defenzívy.

Z posledných siedmich zápasov Poliaci dokázali vyhrať jediný - s Andorrou.

Prečítajte si aj

Taliansky hráč Domenico Berardi (vpravo) kope do lopty cez tureckého hráča Meriha Demirala.ME 2020: Taliani v úžasnej forme, nedali žiadnu šancu Turkom

Ak zdoláme Poliakov, veľká šanca na postup

Slovenské futbalové osobnosti Ján Kocian a Dušan Tittel sa zhodujú, že ak Slováci porazia v úvodnom zápase Poľsko, majú veľkú šancu na postup zo skupiny.

„Veľmi by som chlapcom prial postup zo skupiny. Veľa bude záležať od úvodného zápasu s Poľskom, ktoré považujem zo všetkých troch súperov za najprijateľnejšieho. Aj oni sa potýkajú so zraneniami a so slabšou formou, takže ak by sa nám podarilo vyhrať a potom získať bod so Švédskom, môžeme so štyrmi bodmi v tabuľke počítať s postupom. Ale opakujem, dôležitý bude prvý zápas!," vyhlásil bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian pre Nový Čas.

Rovnako za kľúčový považuje zápas s Poľskom aj Dušan Tittel, bývalý reprezentačný obranca.

„Kľúčový bude prvý zápas s poľskou reprezentáciou. V prípade, že by sme v ňom uspeli, budeme mať veľkú šancu postúpiť do ďalších bojov európskeho šampionátu. Na druhej strane, ak nezabodujeme, tak to bude už náročné. Ale ako fanúšik sa teším, že hráme na tomto vrcholnom turnaji nášho kontinentu a budem našim hráčom držať palce."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Nový Čas

Diskusia

Podobné články