Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ševčenko: Všetci moji priatelia z Kyjeva zomreli!

KYJEV - Andrej Ševčenko má hlavu v smútku: Odhalil tienisté momenty svojho života
Na snímke tréner Ukrajiny Andrej Ševčenko počas medzištátneho prípravného zápasu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Športový príbeh Andreja Ševčenka je nezabudnuteľný. Vyrástol v tvrdých podmienkach na Ukrajine a stal sa jedným z najlepších stredných útočníkov svetového futbalu. Kruh sa uzavrel, keď zasadol na lavičku ukrajinského národného tímu. No je tu veľká bolesť v jeho súkromnom živote - stratil všetkých priateľov z detstva.

Andrej Ševčenko zverejnil dôverné detaily svojho života a detstva v novej knihe La mia vita, il mio calcium, ktorú napísal Alessandro Alciato.

Ševčenko: Všetci moji priatelia zomreli

V roku 1986 patrila Ukrajina pod krídla Sovietskeho zväzu. Katastrofa v Černobyľe sa stala len asi 200 kilometrov od miesta, kde Ševčenko vyrastal.

„Dúfam, že nikoho neprekvapím tým, že všetko sa mi zdalo normálne. Mal som desať rokov, všade som sa bavil ako šialený futbalom a zobrali ma do akadémie Dynama Kyjev," hovoril pre Corriere della Serra.

Prečítajte si aj

Vladimír Weiss, tréner.Trénerská bomba: Weiss starší sa vracia na Slovensko!

„Potom explodoval Reaktor 4 a zobrali nás všetkých. Stále cítim bolesť. Autobusy zo Sovietskeho zväzu prichádzali a odviezli nás všetky deti medzi 6 až 15 rokmi," spomínal na ťažké chvíle Ševčenko.

„Bol som 1 500 kilometrov od domova a pamätám si, že som žil, ako keby som bol vo filme."

„Všetci moji priatelia zomreli. Bolo ich čoraz menej a menej. Nie z ožiarenia, ale z alkoholu, drog či problémov so zbraňami."

„Trhliny v múre ZSSR sa zväčšovali, svet, ktorý sme poznali, kolaboval. Ako všetci ľudia, ani moji priatelia už v nič neverili a strácali sa."

„Zachránila ma len láska mojich rodičov a futbal," dodal Ševčenko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Corriere della Serra

Diskusia

Podobné články