Bilbao prekvapilo Neapol, Leverkusen prehru nepripustil, Arsenal iba remizoval

Dneska boli na programe prvé zápasy play-off Ligy Majstrov.

Futbalisti SSC Neapol remizovali v prvom zápase play off o skupinovú fázu Ligy majstrov s Athleticom Bilbao 1:1. Kapitán domácich Marek Hamšík asistoval pri vyrovnávajúcom góle Gonzala Higuaina v 68. minúte duelu, o desať minút neskôr slovenský reprezentant striedal.

V ďalšom šlágri nemajstrovskej vetvy remizoval doma Besiktas Istanbul bez útočníka Filipa Hološka na zápasovej súpiske s londýnskym Arsenalom 0:0. Hostia dohrávali bez vylúčeného Aarona Ramseyho. Dobrú pozíciu pred odvetou si vytvoril bundesligový Bayer Leverkusen triumfom 3:2 na ihrisku FC Kodaň.

V majstrovskej vetve si rakúsky šampión Red Bull Salzburg poradil s Malmö FF 2:1. V stretnutí Steauy Bukurešť s Ludogorecom Razgrad sa diváci tešili v závere z víťazného gólu na 1:0 pre domácich, ktorí navyše nepremenili v prvom polčase pokutový kop.

V stredu je na programe ďalších päť zápasov play off, vrátane duelu Slovana Bratislava s BATE Borisov. Odvety sú na programe o týždeň 26., resp. 27. augusta. Neúspešní v play off sa automaticky presunú do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2014/2015.