VIDEO Suverénny Man City nezastavili ani Hamšíkovci, Bernard oskalpoval Feyenoord

BRATISLAVA - Neapol si komplikuje postupové plány.
Zdroj: 25537

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v utorok v F-skupine Ligy majstrov 2017/2018 na domácom ihrisku nad SSC Neapol 2:1. Po troch kolách im v tabuľke patrí prvé miesto s troma víťazstvami. Neapol, v drese ktorého odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík 78 minút, je po dvoch prehrách z ihrísk súperov tretí.

FOTO Sen každého fanúšika: Liga majstrov za euro, VIP za 25 eur!

Pred lídra talianskej Serie A sa dostal ukrajinský Šachtar Doneck, ktorý vyhral na ihrisku Feyenoordu Rotterdam 2:1 po dvoch góloch Brazílčana Bernarda. Na Etihad Stadium domáci viedli už v 13. minúte 2:0 po góloch Raheem Sterlinga a Gabriela Jesusa. Mali viac z hry a mohli pridať aj ďalší gól. V 38. minúte hosťujúci Dries Mertens nepremenil penaltu. V druhom dejstve mohol znížiť Hamšík v 65. minúte, po hrubej chybe domácej obrany ale v páde trafil pred odkrytou bránou len domáceho obrancu Johna Stonesa. SSC však opäť dostal šancu kopať pokutový faul a v 73. minúte ho už Amadou Diawara premenil. Tím španielskeho trénera Pepa Guardiolu si napokon zapísal do tabuľky všetky body.

sumáre 3. kola skupinovej fázy LM 2017/2017:

F-skupina:

Feyenoord Rotterdam - Šachtar Doneck 1:2 (1:1)

Góly: 8. Berghuis - 24. a 53. Bernard, ČK: 75. Rakickij (Šachtar), rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Manchester City - SSC Neapol 2:1 (2:0)

Góly: 9. Sterling, 13. Gabriel Jesus - 73. Diawara (z 11 m), rozhodoval: Lahoz (Šp.)