Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Nechutný incident cez polčas

Dnešné novinky aj o tom, čo sa vraj odohralo v polčase zápasu Brazília-Čile.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Predstavitelia Čile obvinili tlačového riaditeľa Brazílskej futbalovej federácie Rodriga Paivu, že v polčasovej prestávke sobotňajšieho osemfinále MS udrel útočníka Mauricia Pinillu. Malo sa tak stať počas strkanice v tuneli pri odchode oboch tímov do kabín. "Ich tlačový riaditeľ udrel Pinillu. Je to natočené aj na videu," tvrdí hovorca reprezentácie Čile, ktorá sa v súboji s domácim favoritom rozlúčila so šampionátom až po prehre v penaltovom rozstrele. Paiva v reakcii pre agentúry DPA a AP uviedol, že v tuneli vznikol zmätok pri hádke funkcionárov oboch tímov, do ktorej sa zapojili aj niektorí hráči Čile. "Boli tam nejaké strkanice. Bránil som sa, keď sa Pinilla dostal do mojej blízkosti a strčil som do neho," priznal Paiva, no vinu zvaľuje na jedného z asistentov trénera súpera Sebastiana Beccaceceho. "Bol to on, ktorý sa s nami začal hádať."

Prezidenti Kamerunu a Ghany nariadili vo svojich krajinách vyšetrovanie príčin neúspechu svojich futbalistov na MS v Brazílii. Oba africké tímy skončili svoje účinkovanie na šampionáte bez jediného víťazstva už v skupinách. Kamerunská hlava štátu dal svojmu premiérovi mesiac na to, aby podal detailnú správu o dianí vo výprave na svetovom sampionáte v Brazílii a predložil návrhy na reorganizáciu a skvalitnenie futbalu v krajine. Rovnakú žiadosť predniesol aj prezident Ghany John Mahama, ktorý už stihol vymeniť aj ministra pre mládež a šport.

Sobotňajšie protesty demonštrantov v Rio de Janeiro proti konaniu MS vo futbale si vyžiadali päť zatknutých. Policajné jednotky pri zásahu museli použiť slzný plyn, informovala agentúra DPA. Bezpečnostným zložkám sa podarilo zabrániť prieniku demonštrantov ku štadiónu Maracana, kde sa večer konal osemfinálový súboj Kolumbia - Uruguaj (2:0).

Najmenej dvaja futbaloví fanúšikovia utrpeli zranenie a museli ich ošetriť počas bitiek na sobotňajšom osemfinálovom súboji MS v Brazílii medzi Kolumbiou a Uruguajom na Maracane v Rio de Janeiro. Informovali agentúry DPA a AP. Tie sa odvolali na správy lokálnych médií, podľa ktorých vznikli viaceré potýčky už počas aj po zápase, v ktorom "Los Cafeteros" zvíťazili nad "Urus" 2:0 a vo štvrťfinále sa stretnú s domácou Brazíliou. Uruguaj, semifinalista predchádzajúcich MS 2010 v JAR na turnaji bez suspendovaného Luisa Suareza v zostave na šampionáte skončil.

Švajčiarsky futbalový reprezentant Mario Gavranovič si poranil na tréningu koleno a 20. MS v Brazílii sa pre neho skončili predčasne. Útočníka Zürichu previezli do nemocnice potom, ako si roztrhol krížne väzy v kolene, informovala agentúra dpa. V troch zápasoch základnej časti MS 2014 Gavranovič nenastúpil. V nedeľu odletí do Švajčiarska, kde sa podrobí operácii. Podľa švajčiarskeho zväzu si už v tomto roku nezahrá.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články