Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Suarez spoznal svoj trest!

Uruguajský útočník Luis Suarez dostal od disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA za uhryznutie talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho trest
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Uruguajský útočník Luis Suarez dostal od disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA za uhryznutie talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho trest na deväť zápasov, suspendáciu na 4 mesiace v akejkoľvek spojitosti s futbalovou činnosťou a pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters.

Suarez sa previnil tesne pred víťazným gólom svojho krajana Diega Godina v 81. minúte rozhodujúceho stretnutia základnej D-skupiny na MS v Brazílii. V priamom súboji o postup Uruguaj zdolal Taliansko 1:0 a postúpil do osemfinále. Incident si hlavný rozhodca nevšimol, ale uruguajského strelca usvedčili televízne kamery.

V minulosti už Suarez dvakrát pohrýzol súpera. V roku 2013 sa v zápase Premier League "zakusol" do obrancu Chelsea Londýn Branislava Ivanoviča, za čo dostal desaťzápasový dištanc. V roku 2010 počas pôsobenia v Ajaxe Amsterdam pohrýzol protihráča z PSV Eindhoven Otmana Bakkala a odsedel si za to sedem zápasov.

Suarez obvinenia z uhryznutia súpera odmietal. "Takéto situácie sú v zápase úplne bežné. Dostali sme sa do kontaktu, on ma udrel ramenom a v tom momente moje zuby zasiahli jeho ruku," bránil sa.

Maximálna výška trestu, ktorá mu hrozila, bola podľa noriem FIFA suspendácia na 24 zápasov alebo dvojročný zákaz činnosti. Na MS 1994 Talian Mauro Tassotti zlomil nos Španielovi Luisovi Enriquemu, za čo dostal osemzápasový dištanc, čo je doteraz najprísnejší trest od FIFA v histórii svetových šampionátov.

Uruguaj v osemfinále čaká v juhoamerickom derby Kolumbia, zápas je na programe v sobotu v Rio de Janeiru.

Na rozhodnutie futbalových funkcionárov čakajú aj sponzori Suareza. Spoločnosť 888, ktorá prevádzuje internetové kasína a tzv. online poker, už vyhlásila, že zvažuje ďalšie pokračovanie spolupráce s uruguajským hráčom. Nemecký výrobca športového oblečenia Adidas uviedol, že si počká na verdikt FIFA. Rovnaké stanovisko zaujala aj firma Beats, ktorá vyrába známe audio slúchadlá.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články