window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Víťaz MS si príde na poriadnu sumu! A nie len on, ...

Futbalový majster sveta v Brazílii získa víťaznú prémiu 35 miliónov dolárov, každý jeden z 32 účastníkov finálového turnaja si prilepší o najmenej osem miliónov USD.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Futbalový majster sveta v Brazílii získa víťaznú prémiu 35 miliónov dolárov, každý jeden z 32 účastníkov finálového turnaja si prilepší o najmenej osem miliónov USD. Celkovo Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) prerozdelí na finančných odmenách až 576 miliónov amerických dolárov. Oproti poslednému svetovému šampionátu v JAR 2010 ide o 37-percentný nárast. Vtedy získalo Španielsko ako víťaz 30 miliónov dolárov, celková suma na odmeny bola 420 miliónov USD.

Zdolaný finalista MS 2014 si pripíše na svoje konto 25 miliónov, bronzovému tímu poputuje na bankové konto 22 miliónov a štvrté mužstvo majstrovstiev získa prémiu 20 miliónov USD. Reprezentácie, ktoré neuspejú vo štvrťfinále, dostanú 14 miliónov, zdolaní osemfinalisti odletia domov s odmenou deväť miliónov.

Okrem finálnych odmien každý z 32 účastníkov MS dostane od FIFA 1,5 milióna USD ako náklady na prípravu. Pred štyrmi rokmi v JAR to bolo o 500.000 dolárov menej.

Prémie MS 2014:

8 miliónov USD - nepostupujúci zo základných skupín (16 tímov)

9 miliónov USD - zdolaný v osemfinále (8 tímov)

14 miliónov USD - zdolaný v štvrťfinále (4 tímy)

20 miliónov USD - zdolaný zo súboja o 3. miesto

22 miliónov USD - víťaz súboja o 3. miesto

25 miliónov USD - zdolaný finalista

35 miliónov USD - víťaz

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články