Kuciak a Duda majstrom Poľska

Slovenskí futbalisti sa tešia z trofeje poľského majstra.
Zdroj: screen

Dve kolá pred koncom Ekstraklasy sa futbalisti Legie Varšava stali majstrom Poľska. Momentálne už desaťnásobnému šampiónovi neprekážala ani domáca prehra s Ruchom Chorzow. Jediný z možných prenasledovateľov Lech Poznaň totiž včera len remizoval so Szczecinom 0:0 a definitívne stratil nádej na titul.

Vo Varšave to dnes žilo majstrovskými oslavami a možno aj to sa podpísalo pod výkon domácich. Hostia z Chorzowa sa dostali do vedenia v 31. minúte, keď premenil penaltu Starzyński. Ten istý hráč po hodine hry navýšil vedenie hostí. Legia dokázala štvrťhodinu pred koncom korigovať zásluhou Radoviča, no aj konečná prehra 2:1 radosť na štadióne Pepsi Arena neprekazila. Ruch si tak upevnil tretie miesto, ktoré mu zaručuje účasť v Európskej lige a prerušil 13-zápasovú sériu Legie bez prehry.

V domácom drese sa z titulu tešia aj dvaja Slováci. Brankár Dušan Kuciak, ktorý dnes odchytal celý zápas a mladík Ondrej Duda, ktorý strávil na trávniku 58 minút.

Legia Varšava - Ruch Chorzów 1:2