Neapol v Prahe spečatil postup, moskovské Dynamo otočilo zápas

Dynamo Moskva otočilo zápas a naďalej je stopercentné.

Futbalisti talianskeho SSC Neapol remizovali vo štvrtkovom zápase 5. kola I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 na Letnej s českým majstrom Spartou Praha 0:0. Neapol, v drese ktorého odohral celý zápas slovenský stredopoliar a kapitán Marek Hamšík, si tak zaistil postup do jarného šestnásťfinále kolo pred koncom skupinovej fázy.

Zverenci španielskeho kouča Rafaela Beniteza majú na konte 10 bodov rovnako ako "rudí". Švajčiarsky Young Boys Bern, ktorý vyhral na Pasienkoch nad slovenským majstrom Slovanom Bratislava 3:1 je tretí s 9 bodmi. V poslednom kole hostí SSC 11. decembra doma Slovan a v druhom súboji skupiny YB Bern privíta doma Spartu, pričom už len jeden z týchto súperov môže eventuálne preskočiť účastníka Serie A. Neapol má lepšie vzájomné zápasy s Bernom, Sparte stačí na postup vo Švajčiarsku remíza.

Český majster mal v prvom polčase o čosi viac z hry. V 18. minúte trafil brvno Hušbauer a Lafatovu dorážku hlavou skvele zlikvidoval brankár Kabral. V 40. minúte sa na zadnej tyči dostal do príležitosti Krejčí, ale situáciu neriešil ideálne a obrana hostí hroziaci požiar uhasila. Domáci mohli skórovať aj v druhom polčase, v 75. minúte ale strela Matějovského po teči obrancu Mestu skončila opäť len na brvne. Duel napokon skončil bez gólov a z postupu sa raduje SSC.

V prvom bloku štvrtkových zápasov si postup vybojoval aj Feyenoord Rotterdam, ktorý zdolal obhajcu titulu FC Sevilla doma 2:0 a už ho môže predstihnúť len jeden z dua Sevilla - Rijeka. Ďalej ide aj Dynamo Kyjev po domácej výhre 2:0 nad Rio Ave, FC Everton, ktorý vyhral vo Wolfsburgu 2:0 a Trabzonspor, ktorý si poradil doma s Charkovom 3:1.

Futbalisti Dinama Moskva zvíťazili vo štvrtok v 5. kole Európskej ligy UEFA 2014/2015 na domácom štadióne nad Panathinaikosom Atény 2:1. V tabuľke E-skupiny sú stále stopercentní, keď vyhrali všetkých päť zápasov a zaistili si výhru v skupine. Slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan sa do hry nedostal a bol na lavičke náhradníkov. Ruský zástupca výhrou len potvrdil postup do jarného šestnásťfinále, ktorý mal istý už po štyroch zápasoch. Hostia síce viedli po prvom polčase po góle Švéda Marcusa Berga, ale domáci v druhom polčase otočili. Najprv si dal nešťastný vlastný gól Kostas Triantafyllopoulos a potom hostia inkasovali z kopačky Alexeja Ionova, ktorý využil hrubú chybu v rozohrávke gréckeho tímu.