Atletico zdolalo v šlágri Juventus, Liverpool prehral v Bazileji

Futbalisti Atletica Madrid vyhrali v stredajšom šlágri A-skupiny Ligy majstrov nad Juventusom Turín 1:0 gólom Ardu Turana štvrťhodinu pred koncom. FC Liverpool v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom prehral v B-skupine na ihrisku FC Bazilej 0:1 a hetrikom sa v drese Arsenalu Londýn proti Galatasarayu Istanbul v D-skupine blysol Danny Welbeck.

Súboj finalistu uplynulého ročníka Ligy majstrov Atletica Madrid s talianskym šampiónom Juventusom Turín napriek očakávaniam veľa futbalovej krásy nepriniesol. V prvom polčase sa viac bojovalo ako hralo a hoci boli domáci strelecky mierne aktívnejší, ani jeden z tímov si výraznejšiu šancu nevypracoval. Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, o cennom víťazstve domácich ale napokon rozhodol štvrťhodinu pred koncom Arda Turan po centri Juanfrana. Juventus tak inkasoval vôbec prvý gól v súťažnom dueli v tejto sezóne. V druhom stretnutí skupiny si Malmö poradilo s Olympiakosom Pireus 2:0 vďaka dvom gólom Markusa Rosenberga a všetky tímy tak majú v tabuľke po dvoch kolách po tri body.

Liverpool vyšiel vo Švajčiarsku naprázdno. Domáci FC Bazilej bol aktívnejší a triumfoval 1:0 vďaka gólu Marca Strellera z 52. minúty po rohovom kope. V drese hostí odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Škrtel. Na čele B-skupiny je Real Madrid, ktorý sa dlho trápil v Bulharsku s tamojším šampiónom Ludogorcom Razgrad. Domáci sa nečakane ujali vedenia v 6. minúte, keď sa hlavou zblízka po rohu presadil Marcelo Marcelinho. Už o štyri minúty neskôr mal Real ideálnu príležitosť na vyrovnanie z pokutového kopu, ale pokus Cristiana Ronalda z bieleho bodu zneškodnil brankár Vladislav Stojanov. V 25. minúte sa penaltová situácia opakovala po prísne posúdenom zákroku na Ronalda a kanonier Realu úspešne zložil reparát. Obhajca trofeje napokon naklonil misky váh na svoju stranu až v 77. minúte zásluhou Karima Benzemu.

Na čele C-skupiny sú so štyrmi bodmi Zenit Petrohrad a AS Monaco. Oba tímy v stredu vo vzájomnom súboji na ruskej pôde remizovali 0:0 a po druhom kole sú naďalej bez prehry, keďže vo svojich úvodných dueloch brali tri body. V málo záživnom stretnutí boli v prvom polčase bližšie ku gólu "kniežatá", ale brankár Zenitu Jurij Lodigin zlikvidoval šancu Dimitara Berbatova v 3. minúte a pred prestávkou si poradil aj s nebezpečnou delovkou Lucasa Ocamposa. Po zmene strán zlyhal v "tutovke" legionár v drese Zenitu Rondón a keď strela Yannicka Ferreiru v 73. minúte skončila na pravej žrdi domácej bránky, diváci sa gólu nedočkali. Bayer Leverkusen si doma poradil s Benficou Lisabon 3:1 a portugalský majster je tak bez bodu na poslednom mieste tabuľky.

V Londýne videli diváci galapredstavenie Dannyho Welbecka. Ten sa predviedol hetrikom pri víťazstve Arsenalu nad Galatasarayom Istanbul 4:1. Welbeck najskôr po prieniku Alexisa Sancheza otvoril skóre strelou pomedzi nohy brankára a po polhodine hry zariadil pre Arsenal už dvojgólový náskok. Hetrik zavŕšil v 52. minúte na 4:0 a hostia už len korigovali po penalte a vylúčení poľského brankára "kanonierov" Wojciecha Szczesného. Lídrom D-skupiny je s plným počtom šiestich bodov Borussia Dortmund, ktorá naplno zabrala hladkým triumfom 3:0 na ihrisku Anderlechtu Brusel. Pod ten sa výrazne podpísal dvojgólový Adrian Ramos.