Ružomberok nedal Nitre doma šancu

RUŽOMBEROK - V 11. kole FL si Ružomberčania poradili s hráčmi pod Zobora 3:1
Zdroj: 29505

Od začiatku oba tímy hrali útočne. V 7. min hostia takmer na polovici ihriska zahrali nakrátko priamy kop a Vestenický po centri A. Fábryho hlavou prekonal Macíka. Nitra sa však dlho netešila, o štyri minúty už bolo vyrovnané, Tandir technickou strelou z hranice „veľkého vápna“ presne trafil ľavý dolný kút „svätyne“ hostí. V 33. min Vestenický poslal „pozdrav“ na Macíka. Liptáci, ktorí predsa v prvom polčase boli aktívnejší, v 42. min preklopili stav na 2:1. Na začiatku vydarenej akcie bol Twardzik, Kostadinov na pravej strane oslovil nabiehajúceho Daniela a jeho center z bezprostrednej blízkosti za Hroššov chrbát pretlačil Gál-Andrezly.

VIDEO Trápenie Barcelony pokračuje: Za toto sme dali 41 miliónov?

V 53. min sa veľmi dobrá strelecká parketa naskytla Urdinovi, keď mu nabil Tardnim, ale ľavý bek MFK tesne minul bránu. Vzápätí na opačnej strane Macík z pravého vinkla vytlačil ďalekonosný pokus Fábryho. V 59. min Daniel pripravil sľubnú pozíciu na zakončenie Mustedanagičovi, Bosniak však netrafil cieľ. V druhom polčase celkove zápasové tempo opadlo. Ružomberčania mali vpredu pár dobrých náznakov, ale „tutovky“ až v závere, Gereca, ešte vychytal Hroššo, ale Mustedanagič v nadstavenom čase upravil na 3:1.