VIDEO Bayern v Gelsenkirchene bez problémov, Gladbach bez Bénesa víťazne

BERLÍN - Výborný vstup do sezóny potvrdil Augsburg, trápiaci sa Wolfsburg už s novým trénerom Martinom Schmidtom.

Futbalisti Bayenu Mníchov vyhrali v utorňajšom zápase 5. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Schalke 04 jednoznačne 3:0. O víťazstve Bavorov rozhodli Robert Lewandowski, James Rodriguez a Arturo Vidal.

Prečítajte si aj: Bývalý skvelý anglický obranca odštartoval boxerskú kariéru: Vyhral som tituly, teraz chcem opasky

Zverenci talianskeho kormidelníka Carla Ancelottiho udreli v prvom polčase dvakrát v rozpätí štyroch minút, keď skóre otvoril v 24. minúte z jedenástky Lewandowski a krátko na to zvýšil na 2:0 James. V druhom polčase poistil triumf po Jamesovej prihrávke čílsky internacionál Vida. Bayern sa vďaka víťazstvu vrátil na čelo tabuľky, ale má o jeden zápas menej ako Dortmund, ktorý na mníchovský tím stráca dva body a v stredu hostí Hamburg.

Výborný vstup do sezóny potvrdil Augsburg, ktorý vďaka gólu Rakúšana Michaela Gregoritscha z úvodu zápasu zdolal Lipsko 1:0 a tešil sa z tretieho víťazstva v sezóne.

Borussia Mönchengladbach zvíťazila nad VfB Stuttgart 2:0, keď o ich víťazstve rozhodol dvomi gólmi v druhom polčase Raffael. Brazílsky útočník otvoril skóre v 57. minúte a víťazstvo domácich spečatil premenenou jedenástkou štvrťhodinu pred koncom. V drese domácich chýbal pre zranenie slovenský reprezentant László Bénes.

Trápiaci sa Wolfsburg už s novým trénerom Martinom Schmidtom remizoval s Brémami 1:1.