VIDEO Potupa pre Celtic, PSG mu nadelil zahanbujúci debakel, nezaváhal ani Bayern

GLASGOW - Z úspešného vstupu do novej sezóny Ligy majstrov sa tešili aj hráči Parížu Saint-Germain a Bayernu Mníchov.

Brazílčan Neymar strelil svoj premiérový gól v LM v drese Parížu Saint-Germain už v 19. minúte duelu B-skupiny s Celticom Glasgow, keď otvoril skóre po vyhratom šprintérskom súboji a presnom zakončení pod brvno. O štvrťhodinu neskôr si nabehol na dlhý center, hlavou sklepol loptu do vápna a Kylian Mbappé ju poslal do siete. Pre francúzskeho mladíka to bol taktiež prvý gól v LM za PSG. Do polčasu ešte premenil jedenástku Edison Cavani a o víťazovi bolo rozhodnuté. V druhom dejstve si navyše strelil vlastný gól domáci Mikael Lustig a na konečných 5:0 zaokrúhlil Cavani.

Celtic Glasgow - Paríž St. Germain 0:5 (0:3)

Góly: 19. Neymar, 34. Mbappé, 40. a 85. Cavani (prvý z 11m), 83. Lustig (vl.), rozhodoval: Orsato (Tal.)

Prečítajte si aj: VIDEO Juventus na dne: Proti Barcelone si ani neškrtol, prehral rozdielom triedy!

Bayern Mníchov - Anderlecht Brusel 3:0 (1:0)

Góly: 12. Lewandowski (z 11m), 65. Alcantara, 90. Kimmich, ČK: 11. Kums (Brusel), rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

1. Paríž St. Germain 1 1 0 0 5:0 3

2. Bayern Mníchov 1 1 0 0 3:0 3

3. RSC Anderlecht 1 0 0 1 0:3 0

4. Celtic Glasgow 1 0 0 1 0:5 0