VIDEO Nováčikovia šokovali, Hrošovský pomohol pri demolácii Dukly

PRAHA - Nový ročník českej ligy vyšiel na výbornú nováčikom, Sparta nečakane zakopla doma.

Moravským derby Zbrojovka Brno - Baník Ostrava začal v piatok 25. ročník českej najvyššej futbalovej súťaže. Duel 1. kola HET ligy lepšie zvládol Baník, ktorý v Brne vyhral 3:1. Víťazný gól dosiahol ako striedajúci hráč Milan Baroš, ktorý tak zaznamenal výborný comeback do jeho bývalého klubu.

Prečítajte si aj: VIDEO Víťazný návrat Vrbu do Plzne, pri výhre Viktorky aj kapitán Hrošovský

V sobotňajšom zápase sa presným zásahom zaskvel slovenský reprezentačný stredopoliar Patrik Hrošovský, ktorý druhým gólom v 16. minúte prispel k vysokému víťazstvu Viktorie Plzeň nad pražskou Duklou 4:0. Z výhry sa radoval aj obhajca titulu, Slavia vďaka spornej penalte porazila Teplice 1:0.

Výhrou oslávil návrat medzi elitu aj druhý nováčik, Sigma Olomouc v nedeľu zvíťazila na trávniku Mladej Boleslavi 1:2. Zakopla však pražská Sparta, ktorá v malom derby len remizovala s Bohemians 1905 1:1. Slovenský gólman Martin Dúbravka inkasoval vyrovnávajúci gól dve minúty pred koncom.

HET liga - 1. kolo:

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Góly: 37. Kratochvíl - 27. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa, 8026 divákov.

/M. Hlinka (Baník) odohral celý zápas + ŽK/

MFK Karviná - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)

Góly: 34. Šisler (z 11 m), 57. Kalabiška, 3423 divákov.

/za Karvinú hrali celý zápas M. Janečka a P. Štepanovský - za Jihlavu chytal M. Rakovan + ŽK/

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0 (4:0)

Góly: 10. Hejda, 16. HROŠOVSKÝ, 33. Krmenčík, 42. Hořava, 9624 divákov.

/za Plzeň hral do 81. min. P. Hrošovský + 16. min gól - za Duklu hral celý zápas I. Schranz, do 77. min. F. Bílovský/

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (1:1)

Góly: 2. Zajíc - 19. Mihálik, 4015 divákov.