VIDEO Gold Cup pozná druhého finalistu, trpaslík prekvapil favorita v posledných minútach!

USA - Jamajskí futbalisti postúpili do finále na druhých majstrovstvách Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku za sebou. V noci na pondelok zdolali v semifinále Mexičanov 1:0 a odplatili im finálovú prehru z predchádzajúceho CONCACAF Gold Cupu. V rozhodujúcom súboji sa v stredu stretnú s domácimi Spojenými štátmi americkými.

Kemar Lawrence posunul Jamajku ďalej gólom z priameho kopu dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. So spoluhráčmi vyradili favorizované Mexiko, ktoré má na konte sedem kontinentálnych titulov. USA získali päť a Kanada jeden. Jamajka má šancu na historické prvenstvo. "Chceme prelomiť tento kruh. Naši chalani boli hladní, potrebovali víťazstvo viac než Mexičania a dosiahli ho. Dávid skolil Goliáša," citovala agentúra AP jamajského trénera Theodorea Whitmorea.