VIDEO Najhorší gól pre Gigiho: Vlastenec, aký svet dávno nevidel!

PESCARA - Na dnešný zápas dlho nezabudne brankár AC Miláno Gianluigi Donnarumma. V 12. minúte priam tragicky pustil prihrávku od obrancu Palletu do vlastnej siete. Futbalista, ktorý nedávno oslávil plnoletosť čaká v súčasnosti na profesionálnu zmluvu.
Zdroj: instagram.com

Futbalisti AC Miláno iba remizovali v zápase 30. kola talianskej ligy na ihrisku poslednej Pescary 1:1. Domáci sa ujali vedenia po vlastnom góle Gabriela Palettu, aspoň bod pre AC zariadil štyri minúty pred prestávkou Mario Pašalič. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka sa v drese hostí dostal na ihrisko v 76. minúte.

Prečítajte si aj: VIDEO Hamšík hviezdou šlágra gigantov: Nechytateľnou strelou zachránil Neapol!

V boji o pohárovú Európu si ďalšie tri body pripísala Atalanta Bergamo, ktorá deklasovala FC Janov na jeho trávniku 5:0 a v tabuľke je piata. Pod jasný triumf hostí sa hetrikom podpísal Argentínčan Alejandro Gomez. Fiorentina si doma poradila s Bolognou 1:0, keď sa o jediný gól stretnutia postaral v druhom polčase senegalský legionár Khouma Babacar. Hráči FC Turín zmazali dvojgólové manko a remizovali s Udinese 2:2.

FC Janov – Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)

Góly: 32., 63. a 73. Gomez (prvý z 11m), 25. Conti, 76. Caldara, ČK: 61. Pinilla (Janov)

AC Fiorentina – FC Bologna 1:0 (0:0)

Gól: 51. Babacar

US Palermo – Cagliari Calcio 1:3 (1:0)

Góly: 26. Gonzalez - 48. a 89. Ionita, 58. Borriello

Chievo Verona – FC Crotone 1:2 (0:0)

Góly: 57. Pellissier – 51. Ferrari, 82. Falcinelli

Zdroje informácií: FutbalovýSvet.sk, TASR