VIDEO Sparta s cenným triumfom, Liberec po karanténe nestačil na PAOK

BRATISLAVA - Sparta zdolala Inter, Liberec v bránke s Dúbravkom prehral.

Futbalisti Sparty Praha vyhrali vo štvrtkovom dueli druhého kola skupinovej fázy Európskej ligy nad Interom Miláno 3:1. K cennému triumf nasmeroval domácich Václav Kadlec dvoma gólmi v prvom polčase a Sparta si tak pripísala prvé body v K-skupine. Inter navyše dohrával bez vylúčeného hráča a bez bodu sa nečakane krčí na dne tabuľky.

Prečítajte si aj: VIDEO Syn legendy je opäť na smiech: Mladý Zidane inkasoval po detinskej chybe

Ďalší český zástupca Slovan Liberec v bránke s Martinom Dúbravkom prehral s gréckym tímom PAOK Solún 1:2. Domáci nastúpili na zápas po niekoľkodňovej karanténe spôsobenej infekčným vírusom, napriek tomu sa expresne rýchlo ujali vedenia - už v 1. minúte sa strelecky presadil Nikolaj Komličenko. PAOK ale onedlho vyrovnal z pokutového kopu a osem minút pred koncom o jeho víťazstve rozhodol Stefanos Athanasiadis.

Futbalisti bundesligového FSV Mainz 05 sú aj po druhom kole skupinovej fázy bez prehry. Vo štvrtok otočili skóre na ihrisku azerbajdžanského tímu FK Gabala a po triumfe 3:2 majú v C-skupine na konte štyri body. Domáci sú po predchádzajúcej prehre v Bruseli s Anderlechtom naďalej s nulou na konte.

Plný počet šesť bodov a výbornú východiskovú pozíciu na postup do vyraďovačky majú po dvoch dueloch na konte Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, Schalke 04 a Krasnodar.

G-skupina

Ajax Amsterdam - Standard Liége 1:0 (1:0)

Gól: 28. Dolberg

Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

Góly: 84. Guidetti, 89. Wass

H-skupina

KAA Gent - Konyaspor 2:0 (2:0)

Góly: 17. Saief, 33. Renato Neto

Šachtar Doneck - SC Braga 2:0 (1:0)

Góly: 5. Stepanenko, 56. Kovalenko, ČK: 47. Fred (Šachtar)

I-skupina

FC Schalke 04 - FC Salzburg 3:1 (1:0)

Góly: 15. Goretzka, 48. Caleta-Car (vlastný), 59. Höwedes - 72. Soriano

FK Krasnodar - OGC Nice 5:2 (2:1)

Góly: 33. a 65. Joaozinho (druhý z 11m), 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov – 43. Balotelli, 71. Cyprien

J-skupina

AC Fiorentina - FK Karabach Agdam 5:1 (3:0)

Góly: 39. a 45.+1 Babacar, 63. a 78. Zarate, 43. N. Kalinič - 90.+2 Ndlovu, ČK: 30. Junuszade (Karabach)

Slovan Liberec - PAOK Solún 1:2 (1:1)

Góly: 1. Komličenko – 10. Athanasiadis (z 11m), 82. Athanasiadis