VIDEO Po dvoch červených sa sen o Lige majstrov rozplynul, Rím dobyli Draci

RÍM - AS Rím nastúpil na domácu odvetu posledného predkola Ligy majstrov 2016/17 s optimizmom, pretože po remíze 1:1 v Portugalsku mal dobrú východiskovú pozíciu.

Všetko nakoniec bolo inak! Ako domček z kariet začal padať sen zverencov trénera Spalettiho. Začal ho obranca Felipe úvodným gólom na 0:1 pre Porto. Tento výsledok totižto do skupinovej fázy posielal "Drakov".

Ďalšie rany prišli z vlastných radov. Ešte do polčasu ďalšiu guľu do vlastnej potápajúcej sa lode vypálil kapitán Daniele De Rossi po tvrdom zákroku na Maxiho Pereiru.

Talianskeho záložníka nahradil mladý Brazílčan Emerson Palmieri, lenže ten pridal ešte horší faul. Tvrdo pristúpil členok súpera Coronu a červenalo sa druhýkrát.

Keď pridal v 73. minúte striedajúci Layún gól na 0:2, AS musel streliť na postup aspoň tri presné zásahy a to sa ukázalo ani nemožná úloha. Navyše, krátko na to skóroval aj Corona.

AS Rím sa sám potopil a tak ho čaká iba skupinová fáza Európskej ligy. Do tej prestížnejšej postupe FC Porto.