VIDEO Ako futbalisti z Valencie rozobrali do šróby "Rapidku" z Viedne

BRATISLAVA - Dôležitý triumf dosiahla pražská Sparta. Doma na Letnej podala proti FK Krasnodar výborný výkon a z množstva príležitostí sa napokon dočkala rozdielového gólu. Po hodine hry si na Dočkalov center z pravej strany na zadnú žrď ideálne naskočil Lukáš Juliš a poslal svoj tím do vedenia. "Rudí" si vydretý triumf 1:0 do záverečného hvizdu udržali a v odvete nebudú musieť hrať pod tlakom.

Valencia zmietla z ihriska Rapid Viedeň päťgólovou kanonádou v prvom polčase a len obrovský zázrak v podaní rakúskeho klubu ju môže po triumfe 6:0 v odvete obrať o postup. Domáci vstúpili do stretnutia ako z "partesu", už v 4. minúte sa presadil dôrazný Santiago Mina, pričom o chvíľu na neho gólovo nadviazal Dani Parejo. Obrana Rapidu naďalej "horela", nárok nemal ani náhradný brankár Richard Strebinger, ktorý zastúpil medzi tromi žrďami zraneného Slováka Jána Novotu. Nevýraznú defenzívu hostí ešte do konca polčasu gólovo zaklincovali Mina, Alvaro Negredo a Andre Gomes a presvedčivý výsledok zveľadil v samom závere Rodrigo.

Prvý zápas 16-finále EL sa odohral už v utorok v Istanbule, domáci Fenerbahce v ňom zvíťazil nad Lokomotivom Moskva s Jánom Ďuricom v základnej zostave 2:0.

Valencia - Rapid Viedeň 6:0 (5:0)
Góly: 4. a 25. Mina, 10. Parejo, 29. Negredo, 35. Gomes, 90. Rodrigo