United padol vo Swansea, "labute" otočili za päť minút

Futbalisti FC Southampton sa dočkali premiérového víťazstva v novej sezóne anglickej Premier League.

V nedeľňajšom dueli 4. kola si Southampton poradil doma s Norwichom jednoznačne 3:0. Kľúčový moment prišiel v 31. minúte, keď pravý obranca hostí Steven Whittaker videl druhú žltú kartu a musel zamieriť predčasne pod sprchy. Domáci hráči dlhú presilovku využili, ešte tesne pred odchodom do šatní otvoril skóre Graziano Pellé a v druhom polčase poistil triumf "svätcov" dvoma gólmi Srb Dušan Tadič.

Prvú tohtosezónnu prehru utrpeli hráči Manchestru United, ktorí zakopli na ihrisku Swansea. Favorit síce viedol na Liberty Stadium od 48. minúty zásluhou gólu Juana Matu, no domáci v druhom polčase v rozpätí piatich minút skóre otočili, keď sa presadili hlavičkou Andre Ayew a Bafetimbi Gomis. Waleský klub potvrdil, že to na tím z Old Traffordu vie, ManU zdolal už v treťom ligovom zápase v rade. "Červení diabli" po prehre klesli v tabuľke na piatu priečku, keď ich predbehli práve "labute".