Hrdina Newcastlu Gutierrez: „Nevedel som, či ešte niekedy budem hrať”

Ústrednou postavou nedeľňajšieho zápasu anglickej futbalovej Premier League medzi Newcastlom United a West Hamom United bol domáci Jonas Gutierrez.

Argentínsky stredopoliar počas tejto sezóny vyhral boj s rakovinou semenníkov a do zostavy „strák” sa vrátil v marci.

Newcastle počas záverečného dňa súťaže hral o záchranu v elitnej spoločnosti. Duel s „kladivármi” z východného Londýna napokon zvládol a navyše mu do karát zahrala aj bezgólová remíza Hullu City s Manchestrom United. Na triumfe 2:0 mal výraznú zásluhu práve Gutierrez. Najskôr v 54. minúte pripravil presný zásah pre Moussu Sissoka a potom päť minút pred záverečným hvizdom uzavrel skóre svojím prvým gólom v sezóne. Mal z toho takú radosť, že si vyzliekol dres a šprintoval sa objať s trénerom Johnom Carverom.

„Ešte nedávno som nevedel, či niekedy opäť budem hrať futbal. Teraz som tu, vrátil som sa. Som nesmierne rád, že sme vyhrali a udržali sa v Premier League,” povedal po zápase do kamier televízie Sky Sports.

Newcastle napokon zakončil sezónu na 15. mieste, od zostupu ho delili štyri body.