Slovan padol na východe, rozhodol Huk

Košičan Huk pokoril Slovan.

Už v 3. minúte sa dostal po centri z ľavej strany k zakončeniu hosťujúci Milinkovič, jeho hlavičkový pokus skončil iba na bočnej sieti. Obidve družstvá predovšetkým pozorne bránili a nepúšťali sa do otvorenej partie. V 22. minúte sa dostal k zakončeniu Zreľák, ale zvnútra šestnástky pálil mimo košickú bránu. O dve minúty neskôr sa dostal za košickú obranu z ľavej strany Mészáros, lopta z jeho kopačky skončila na bočnej sieti. Košičania si vypracovali šancu v 26. minúte, ale Haskičov strelecký pokus minul priestor troch žrdí. V 37. minúte Slovanisti zabudli pri rohovom kope na obrancu Huka, ktorý si loptu najprv spracoval hruďou a následne ju nechytateľne poslal od pravej žrde do siete - 1:0. Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa rútil na Tofiloského Milinkovič, košický brankár mu včasným vybehnutím zabránil skórovať. Na opačnej strane mal v 44. minúte stopercentnú príležitosť Pavúk, ale Krnáč sa predviedol pekným zákrokom.

Druhé dejstvo odštartoval priamy kop Milinkoviča, ktorý však letel nad košickú bránu. Hráči bratislavského Slovana hýrili aktivitou a výsledkom bol vyrovnávajúci gól spomínaného Milinkoviča. V 54. minúte napriahol približne z dvadsiatich metrov, košický brankár si na loptu siahol, ale neudržal ju - 1:1. O dve minúty neskôr sa Tofiloski predviedol pekným zákrokom po Zreľákovom zakončení k ľavej žrdi. V 59. minúte sa predviedol prienikom Pačinda, s jeho nevýraznou strelou Krnáč veľké problémy nemal. Milinkovič vypálil ďalší projektil v 65. minúte, no tentoraz Tofiloski loptu vyboxoval. Na opačnej strane sa dostal po nepriamom kope Pačindu do stopercentnej šance Haskič, loptu zoči-voči Krnáčovi nezasiahol dobre a bratislavský brankár si pripísal ďalší úspešný zákrok. V 76. minúte sa Košice znova dostali do vedenia, Pačinda zahrával priamy kop, Huk hlavou nadvihol loptu a jeden z brániacich hráčov Slovana ju nechtiac poslal do vlastnej siete - 2:1. V závere si Slovan vytvoril tlak, ale vyrovnať už nestihol.

MFK Košice - Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 37. Huk, 76. Gorosito (vl.) - 54. Milinkovič. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kubík - Čikoš, 5685 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Žebík, Huk, Kubík - Dimun, Šinglár - Haskič, Pačinda, Pavúk (70. Gáll) - Diaby (90.+ Horodník)

Slovan Bratislava: Krnáč - Kotula, Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič, Simovič, Štefánik (81. Peltier), Mészáros (73. Oršula) - Zreľák, Soumah

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 87. Van Kessel (z 11 m). Rozhodoval: Weiss, ŽK: Masaryk - Madu, Lobotka, ČK: 85. J. Maslo (Ružomberok), 2413 divákov

Zostavy a striedania:

Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Práznovský, Rosa – Kružliak – M. Nagy – Almaský, Janič (60. Masaryk), Turčák (69. L. Lupták) – Lovás

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu – Lobotka – Van Kesel, Bero (90.Koolwijk), Rabiu, Holúbek (30. Lawrence) – Jairo (78 Mondek)

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:1)

Góly: 53. Duga, 62. Černáček - 34. Karaš, 83. Mikinič. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Pekár - Tipurič, Szőke, 1286 divákov

Myjava: Solnička – Ciprys, Černáček (K), Jánošík, Kolár – Bílovský (88.Peňaška), Marček – Duga (80.Jastráb), Pekár, Daniel – Kuzma

Zlaté Moravce: Kováč (K) – Chren, Pintér, Tipurič, Pavlenda – Szőke – Orávik (80.Mance), Sabo (67.Charizopulos), Karaš (67.Mazan), Mikinič - Juhár

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (1:0)

Góly: 60., 78. Kalabiška, 15. Majtán, 54. Hlohovský. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Pavlík - Straka, Černák, Szabó, 1482 divákov

Senica: Šulla – Pittner, Pavlík, Pillár, Privrel - Kóňa, Opiela - Dolný (86. Gombala), Hlohovský (81. Komara), Kalabiška - Majtán (65. J. Kosorin)

DAC: Pernecký – Turňa, Michalík, M. Tóth, Sazbó - Ljubičič - Černák, Sesar (61. Sarr), Straka (61. Jurčo), Sabler (72. Brašeň) - Szarka